Головна сторінка
Де і за які кошти жителям Іванівського району купувати вугілля антрацитової групи?

Міненерговугілля України не знає відповідей на ці питання…

6 липня 2017 року у № 27 районної газети «Нове життя» ми друкували текст звернення депутатів районної ради щодо забезпечення населення і закладів соціальної сфери вугіллям. Сьогодні, 07 вересня, відбулась сесія районної ради, на початку якої заступник голови районної ради Володимир Романенко зачитав лист-відповідь Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на вищезазначене звернення.

Подаємо текст цієї відповіді дослівно:

«Міністерство енергетики та вугільної промисловості України опрацювало лист від 03.07.2017 № 01-36/103 стосовно забезпечення споживачів району вугіллям антрацитової групи та в межах компетенції повідомляє.

На контрольованій території вугілля марок «А, П» (антрацитової групи) не видобувається.

Реалізація енергетичного вугілля інших марок українським споживачам здійснюється шляхом укладання прямих договорів між вугледобувними підприємствами і споживачами або через державне підприємство «Держвуглепостач» як оператора оптового ринку вугільної продукції.

Державні вугледобувні підприємства здійснюють продаж власної продукції саме через ДП «Держвуглепостач» (вул.. Б. Хмельницького, 4 м. Київ, 01601).

На сьогодні цією компанією пропонується для використання вугілля камяне марок «Г» та «ДГ» фракційного складу 13-100 мм із показниками якості відповідно до ДСТУ 7146:2010: зольність – не більше ніж 24,0 %, волога – не більше ніж 12,0 %, масова частка фракцій розміром менше нижчої межі – не більше ніж 20 %.

Також споживачі регіону через державний концерн «Укрторф» (вул. Кирилівська, 69-В, м. Київ, 04080) можуть придбати торф’яні брикети п наступними якісними характеристиками:

зольність – ~ 18 %;

волога – ~ 19%,

калорійність – в діапазоні 3700-4100 ккад/кг.

Постачання згаданих видів твердого палива до Херсонської області може бути вирішено в разі звернення відповідних юридичних осіб, що мають право на здійснення роздрібної торгівлі твердим паливом у зазначеному регіоні, до державного підприємства «Держвуглепостач» або державного концерну «Укрторф» та укладення відповідних договорів.

Питання імпорту вугілля марок «А, П» для забезпечення населення і закладів соціальної сфери не належить до компетенції Міністерства».

Ось така відповідь. Висновки, шановні читачі можете зробити самі.

Текст звернення районної ради:

«Президенту України,

Голові Верховної Ради України

Прем’єр-міністру України

 Народному депутату України Хланю С.В.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Іванівської районної ради Херсонської області

щодо забезпечення населення і закладів соціальної сфери вугіллям антрацитових порід до початку опалювального сезону 2017-2018 років

Ми, депутати Іванівської районної ради не можемо стояти осторонь нагальної проблеми по забезпеченню закладів освіти, охорони здоров’я, культури і населення району вугіллям антрацитових порід до початку опалювального сезону 2017 – 2018 років. Іванівський район не газифікований, опалення приміщень, установ, в основному, здійснюється з використанням вугілля та в незначній мірі електроенергії. На сьогодні на території району виникла критична ситуація із забезпеченням населення та бюджетних установ твердим паливом антрацитових порід. Станом на 13 червня 2017 року через блокаду Донбасу на вугільних складах Іванівського району Херсонської області взагалі відсутнє вугілля антрацитових порід. Крім того, весною 2017 року комерційна вартість вугілля складала більше 5 тис. грн. за одну тону.

Програмою державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг передбачено надання громадянам житлових субсидій, в тому числі на придбання вугілля. На сьогодні розрахункова вартість вугілля, враховуючи індекс споживчих цін при визначенні у 2017 році граничних показників вартості твердого палива, становить 3000 грн. за тону. Це значить, що реальна комерційна вартість вугілля в 1,7 рази перевищує розрахункову. Більшість населення по різних причинах не підпадають під дію зазначеної програми. Із загальної кількості мешканців, 29% – це люди пенсійного віку (майже кожен третій житель району), пенсійні виплати яких становлять в середньому 1,5 тис. грн. на місяць. Відповідно, доходи більшості мешканців громади не дозволяють придбати вугілля (за умови його наявності) в достатній кількості за комерційними цінами.

Загальна потреба установ, закладів соціальної сфери та населення району у вугіллі антрацитових порід на зимовий період складає – 11350 тон. Котельні та теплові пункти установ соціальної сфери не пристосовані до вугілля інших, не антрацитових порід – низька теплота згорання, велика зольність та димність. Коштів на реконструкцію котелень та установку фільтрів – димовловлювачів в місцевих бюджетах району немає.

Нинішня ситуація вимагає негайного втручання та рішучих, ефективних дій від Кабінету Міністрів України по організації забезпечення регіонів України, де відсутній природний газ, вугіллям антрацитових порід з-за кордону, але по доступним цінам для населення, щоб люди мали можливість придбати мінімально необхідну кількість вугілля в розмірі півтори-дві тони, враховуючи, що середня заробітна плата в Іванівському районі за п’ять місяців 2017 року становить 4191 гривню, а середня пенсія – лише 1534 гривні.

Ми, депутати Іванівської районної ради, наполягаємо: центральні органи державної влади України зобов’язані докласти усіх зусиль, аби якомога швидше вирішити нагальне питання по забезпеченню населення і закладів соціальної сфери вугіллям антрацитових порід до початку опалювального сезону.

З повагою депутати Іванівської районної ради Херсонської області»

Поділитися

About the author

Related Post

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.