Головна сторінка
У районній раді обговорили питання про стан водозабезпечення населених пунктів району

31 серпня 2017 року відбулось спільне засідання постійних комісій Іванівської районної ради, під час якого депутати розглянули питання про стан водозабезпечення населених пунктів району.

Головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації Віталій Суптеля поінформував депутатів щодо цього питання.

Він розповів, що на території Іванівського району всі населені пункти забезпечені централізованим водопостачанням. З них смт Іванівка та села: Українське, Нововасилівка, Щасливе, Новосеменівка отримують питну воду від Іванівського міжрайонного управління водного господарства, а всі інші сільські ради – з артезіанських свердловин. Загальна протяжність водопровідних мереж району становить 394 км.

На території району знаходиться 79 артезіанських свердловин, з них 36 знаходяться в робочому стані та задіяні для централізованого водопостачання, 43 артезіанські свердловини знаходяться в неробочому стані та потребують тампонажу. Всі комунальні підприємства району, які займаються підняттям та транспортування питної води, мають відповідні документи для провадження даної діяльності. Хлорування води у водопровідних мережах проводиться систематично два рази на рік.

Незадовільний технічний стан водопровідних споруд та мереж, несвоєчасне проведення капітальних та поточних планово-профілактичних ремонтів – усе це, звичайно, негативно впливає на якість питної води централізованого водопостачання. Подавання води за графіком, її тривала відсутність, сприяють бактеріологічному забрудненню води у водопровідних мережах. А невідповідність якості питної води нормативним вимогам є головною причиною поширення вірусного гепатиту А, інфекцій вірусної та бактеріальної природи.

Цілодобово подається вода лише на території Балашівської та Любимівської сільських рад. Всі інші населені пункти району подають воду за графіком.

Переважна більшість водопроводів побудована всередині минулого століття, тому водопровідні мережі повністю амортизовані і не забезпечують герметичність водопроводі; значна частина водонапірних веж протікають і вже не підлягають ремонту; нестача коштів не дозволяє усувати аварії на мережах по декілька днів; майже всіма сільськими радами недостатньо приділяється увага механічній очистці та знезараженню водонапірних веж та мереж – усе це причини порушення вимог санітарного законодавства при здійсненні питного водопостачання населених пунктів району.

В 2017 році Першотравневою сільською радою проведено роботи на об’єкті «Реконструкція артезіанської свердловини № 10-136 в с. Першотравневе Іванівського району Херсонської області». Обсяг вкладень з бюджету сільської ради склав 423,0 тис. грн.

Дружбівською сільською радою за кошти місцевого бюджету проводиться реконструкція артезіанської свердловини №10-140 , освоєно в поточному році 380, 0 тис. грн. Значні суми на ремонт систем водопостачання були освоєні минулого року в Агайманській, Новодмитрівській сільських радах.

Проблемним питанням на території району є відсутність комунальних підприємств укомплектованих необхідними машинами і механізмами для проведення поточних та капітальних ремонтів систем водопостачання. Не менш проблемним є питанням розрахунків за надані послуги з водопостачання.

На жаль, на цьому засіданні комісій були присутні лише двоє сільських голів – Воскресенський та Новосеменівський, хоча були запрошені усі. Воскресенський сільський голова Володимир Нудьга розповів про роботу їхнього комунального підприємства з питань водопостачання.

Депутати обговорили і проблемне питання водозабезпечення жителів Нововасилівської сільської ради. Так, для поліпшення водопостачання в селі Нововасилівка минулого року на прокладання нової водомережі було виділено 766,9 тис грн на умовах спів фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Але роботи на кінець минулого року не були виконані, частину коштів (120,0 тис. грн) повернуто до державного бюджету. І до цього часу дані роботи не завершені. Це викликає численні скарги жителів цієї сільської ради.

Не менш проблемною є ситуація у смт Іванівка. Депутати районної ради обговорили необхідність встановлення хоча б задвижок на водопроводі, щоб можна було відключати тільки ті вулиці, де  стався порив і ідуть ремонті роботи.

У селі Тимофіївка (Благодатненської сільської ради) теж проблеми: вода є, але існують великі відмінності між показниками лічильника, що встановлений на артсвердловині, і показниками лічильників у господарствах. Води на село подається більше, ніж по лічильниках використовують люди. Куди дівається вода, і хто буде платити за втрати не відомо.

Крім того, депутати обговорили можливість перенесення обладнання по доочистці води із дитячого садка «Світлячок» до Іванівської гімназії.

Було наголошено на тому, що жодна сільська рада не підготувала проекто-технічну документацію по заміні водопроводів, їх ремонту тощо, щоб можна було взяти участь у конкурсі та отримати кошти з державного бюджету у наступному році.

Поділитися

About the author

Related Post

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.